קריינות

הקריינות מתבצעת באולפן הקלטות לצרכים שונים ומגוונים. את הקריינות עצמה מבצע קריין (או קריינית) כשהוא מביא איתו ידע בתחום, הבנה של טקסט ומעט יכולת משחק וביטוי עצמי. אם אתם זקוקים לעבודת קריינות או תוהים אם אתם צריכים עבודה כזו כדאי שתבינו מעט מול מה אתם עומדים ומהם הדברים שחשוב לשים לב אליהם.

מתי משתמשים בעבודת קריינות

קריינות יכולה להתבצע לצרכים שונים. היא מתבצעת לצורך הקלטת פרסומות לטלוויזיה, פרסומות בקניונים, לצורך הקלטת טקסט למרכזייה ולפעמים גם במקרים של דיבוב. עבודת הקריינות היא עבודה מקצועית מאד ודורשת מהקריין להיות לא רק בעל קול טוב (שאיתו לרוב נולדים) אלא גם בעל יכולת להעביר מסר, להקריא קסט ללא טעויות, בצורה נקייה וברורה.

רגע לפני שמתחילים בקריינות

כל מי שחושב לפנות לקריין לצורך הקלטה של טקסט יעשה טוב אם ידע מעט מה נדרש כדי לבצע את העבודה בפועל.

  • הכנת טקסט – לרוב, את ההכנה של הטקסט מכינה החברה או מישהו שמבין בתחום ומכיר אותו. הכנת הטקסט חשובה מאד והיא צריכה להיות מאושרת על ידי מי שמזמין את הקריינות עצמה.
  • עריכה והגהה – לאחר הכנת הטקסט עבור קריינות יש להעביר אותו בתהליך של עריכה והגהה. ללא שני אלו העבודה של הקריינות תיקח יותר זמן ולא תמיד התוצאה הטובה תושג.
  • אימון על הטקסט – לפני שמתחילים לבצע הקלטה של הטקסט, הקלטה שיכולה להיות קצרה מאד, על הקריין להתאמן על הטקסט ולהבין אותו כראוי. ההבנה כוללת את כל הרקע הנדרש כאשר אם ישנן הוראות שיש להתחשב בהן חשוב לציין זאת כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

בחירת אולפן חשובה לא פחות מהקריין

גם הקריין הטוב ביותר צריך להגיע לאולפן מקצועי. קריינות אשר מתבצעת בסביבה לא מקצועית עלולה להוביל לתוצאה הלא נכונה. לכן, יש לשים לב איפה היא מתבצעת בפועל ומה כולל האולפן. האולפן של ההקלטות צריך לכלול מיקרופונים מתאימים, מוניטורים, אוזניות וכל ציוד אחר שיוביל לתוצאה הטובה ביותר. כדי שאתם תדעו שאתם בוחרים את האולפן הטוב ביותר כדאי שתבררו איתו איזה ציוד הוא מחזיק ותבקשו גם לשמוע תיק עבודות שבוצעו במקום.

כללי

כיום, בעולם המדיה הרחב, אפשרויות השיווק הן רבות, וחלק גדול בהן מגיע ומשפיע דרך האוזן. כל פרסומת, סרט תדמית, נתב שיחות וכדומה, מועברים ע"י קריינות ובדיוק כאן קריינית מקצועית, או קריין כמובן, יכולים להעביר את הרושם והתדמית הרצויים עבור הלקוח בצורה הטובה ביותר. עסקים משקיעים בעבודה ובתקציבים רבים לפרסום, זקוקים לא רק להיראות משכנעים, אלא גם להישמע כך. עסק המפרסם עצמו דרך פרסומת, או נתב שיחות, לדוגמא, שבו הקריינות מועברת באופן חובבני, עלול להביא לרושם בלתי מקצועי אודותיו, וכך לפגוע בפוטנציאל השיווקי שלו.

קריינית מקצועית תבטיח את העברת המסר המתאים שאותו רוצה העסק להעביר באוזני הלקוח, ותעניק את התדמית העסקית הרצויה.

מחפש קריינית?