קריינות למרכזיות ו-IVR

קריינות למרכזיות, נתבי שיחות / IVR ופאנטונים

האם קרה לכם שהתקשרתם למקום מסוים ונתקלתם במענה טלפוני עם קול לא מקצועי, הנשמע ילדותי או מונוטוני, במקרים אף צורם, או עם טעויות בעברית, לעיתים עם רעשי רקע וכדומה?
כיצד זה גורם לכם להרגיש? מהו המסר שאתם מקבלים על אותו מקום?

כדי למנוע מצבים אלו, חשוב שעסק "יצטייד" במענה טלפוני עם קריינות נעימה, ברורה, רהוטה וללא טעויות ורעשים, או בשמה המקצועי – קריינות IVR.

מענה טלפוני יעיל הוא זה המנתב במהירות ובמקצועיות את האדם שהתקשר. באותה הזדמנות, לקוח המתקשר לחברה, ומגיע למערכת לניתוב שיחות, יכול, בעודו ממתין, לשמוע אודות החברה ושירותיה.
זהו אמצעי שיווקי יעיל המפרסם את אותה החברה, גם בעברית וגם בקריינות באנגלית.

מענה קולי מרשים ומכובד בקריינות מקצועית מעניק רושם חיובי ראשוני אודות החברה אליה מתקשר הלקוח. התהליך מתחיל בבחירת קריין או קריינית המתאימים לאופי החברה.

דוגמאות לקריינות מרכזיות ו-IVR

טמפל בר
אדרי גרופ
רטרו פנקייק ראשון
ארומה-אזור
אי-אר-לייטינג
אלקטרה-דנקו
אדר הפקות
סטודיו ליאת

כל מקום שמחזיק במרכזייה כמו למשל חברה, מפעל או מוסד, צריך לדעת כי אלו שמתקשרים אל המקום מגיעים קודם כל אליה. כיוון שכך אפשר לומר כי המרכזייה והקול של המרכזייה הם אלו שמשאירים את הרושם הראשוני על המתקשרים ולכן אין לזלזל בהקלטה.

ישנם מקומות אשר חושבים שאין זה משנה מי מבצע את ההקלטה כל עוד הוא מדייק במלל אך בפועל אין זה כך. אדם לא מקצועי אשר מוקלט בסביבה שאינה מיועדת לכך עלול ליצור רושם שלילי על המתקשרים. אדם שכזה עלול להקריא את הטקסט לא נכון, הקול שלו עלול להיות מונוטוני ולא מקצועי ומכאן אפשר להבין כי מומלץ לבצע עבודה מקצועית.

קריינות למרכזייה – הקול חשוב

  • איכות השמע – ההקלטה שאותה מבצעת החברה חייבת להיות באיכות שמע גבוהה מאד. לכן, מומלץ לקחת קריינות מקצועית ולא להסתפק בהקלטה בתוך החברה או בהקלטה שלא דרך אולפן מקצועי. מי שמתקשר אל החברה ומגיע אל המרכזייה לא רוצה לסבול מרעשי רקע.
  • מבטא חלק – במקרים של קריינות צריך שהקול של המקליט יהיה חלק וללא מבטא. הדבר נכון הן כאשר מקליטים בשפה העברית ובוודאי כאשר מבצעים הקלטה בשפה האנגלית.
  • קול נקי ונעים – כדאי לזכור כי הקשבה לקריינות חייבת להיות נעימה ועל כן יש לשים דגש על כך שהקול של המקליט יהיה נעים לאוזן (או קול ניטרלי שלא מעורר רגשות מכל סוג שהוא) וההקלטה חייבת להיות נקייה ומדויקת מבחינת הטקסט.
  • התאמה לתחום העיסוק – אחד הפרמטרים החשובים בבחירת קול עבור קריינות למרכזייה הוא פרמטר ההתאמה לתחום העיסוק. לא כל בעל עסק או חברה יודעים זאת, אך אפשר להתאים את סוג הטקסט, עוצמת הקול וסגנון ההקלטה כך שאלו יתאימו לתחום העיסוק של המקום. בהתייעצות עם חברה מובילה בתחום זה כדאי להקשיב להמלצותיה כיצד היא חושבת שיש לבצע את הקריינות.

לפנות למקצוענים בתחום

הקלטה לצורך יצירת מרכזייה היא לא עניין של מה בכך ואין לזלזל בו. כל אחד מוזמן לפנות למקצוענים בתחום אשר ילוו את התהליך כולו, מבחינת הטקסט שיוקלט, בחירת הקריין המתאים להקלטה ועד לביצוע שלה באולפן מקצועי.

צרו קשר לקבלת דוגמאות נוספות…