קריין פרסומות

קריין פרסומות

תהליך יצירת פרסומת הוא תהליך מעניין מאד אשר מורכב מעבודה מקדימה, יצירת תסריט לפרסומת ולאחר מכן פונים להוציא אותה לפועל תוך בחירת האנשים המתאימים למשימה. בביצוע הפרסומת מעורבים אנשי מקצוע רבים ואחד מהם יכול להיות קריין פרסומות.

לשחק מול מיקרופון ולא מול מצלמה

קריין פרסומות מבצע עבודה שמזכירה במידה רבה את עבודת השחקן, רק שהוא מבצע את העבודה מול המיקרופון ולא מול מצלמה. בהקלטה של פרסומת כל פרט חייב להיות מושלם והקריין צריך להעביר את המסר בצורה שמתאימה לפרסומת. שלא כמו הקלטה של הודעה או לצורך מרכזייה, כאן מדובר במשחק של ממש, משחק באמצעות קול וזו הסיבה שבמקרה זה נדרש קריין מקצועי שמכיר את סוג העבודה הנדרשת.

כדאי להבין כי הליך הקריינות במקרה זה דורש לא רק טקסט אלא גם פירוט כיצד על הקריין להעביר את המסר, איפה עליו לשים דגש, לעלות או לרדת בקול ולמעשה מדובר בבימוי של ממש ויש להתייחס אליו כך. לכן, חשוב מאד למצוא לא רק קריין מנוסה שמבין את התחום אלא את הקריין הטוב ביותר לביצוע העבודה המבוקשת ממנו וכזה שמתאים לפרסומת.

חשיבות האולפן המקצועי

הקריין יכול לבצע עבודה נפלאה כל עוד יש סביבו את הכלים המתאימים לכך. ללא אולפן מקצועי אי אפשר לבצע את ההקלטה ולקבל את התוצאה הרצויה. רק אולפן מקצועי שיכול לנקות את הרעשים של ההקלטה ומאפשר רמה גבוהה של הקלטה יתאים לצורך הקלטה של פרסומות.

קריין לא רק בפרסומת לטלוויזיה או לרדיו

קריין פרסומות יכול להקליט פרסומת לא רק לטלוויזיה או עבור זו שתושמע ברדיו. היום אנו שומעים פרסומות בכל מקום לרבות בקניונים, מקומות הומים ואפילו בעת המתנה לנציג שירות או בהשארת הודעה במענה הקולי. קריין מקצועי שמכיר את תחום הפרסומות יכול לקבל טקסט מוכר ולהקליט כראוי את המסר כך שהוא יביא לתוצאה הרצויה עבור מי שהזמין את הפרסומת. כמובן, מי שמזמין את הקריינות צריך להבין כי מדובר בעניין מקצועי ולכן תמיד אפשר להתייעץ עם חברה המתמחה בכך שתלווה את ההליך, מבחירת הקריין ועד לקבלת התוצאה הטובה ביותר ביד.