קריינים

קריינים הם בעלי מקצוע שההתמחות שלהם היא בהקראת טקסט לצורך הקלטה. ההקלטה יכולה להיות למשימות שונות ועם זאת המאפיינים של הקריינים עצמם דומים יחסית. על הקריינים להיות בעלי קול ברור וחד, עליהם לדעת כיצד לקרוא נכון טקסט ואת עבודת ההקלטה עצמה הם יבצעו רק באולפן מקצועי שמתמחה בתחום זה, אולפן שידאג לכך שאתם תקבלו את התוצאה הסופית הטובה ביותר.

מצבים שבהם יכול להיות שתחפשו אחר קריינים

ישנם מצבים מגוונים מאד בהם אנשים, חברות או מוסדות מחפשים אחר קריינים. הקריינות יכולה להתבצע לצורך משימות שונות ובהן:

  • הקראת פרסומות – הקראת פרסומת היא משימה שצריכה להתבצע במקצועיות רבה וזו מתבטאת בקריין שמתמחה בתחום והקלטה ברמה גבוהה. הפרסומות עצמן יכולות להיות משודרות ברדיו, קניון וכל מקום הומה אחר שמאפשר להעביר מסר לרבים.
  • הקלטת מרכזייה – כל חברה ומוסד אשר מחזיקים במרכזייה צריכים לדעת כי אין זה מספיק להקליט הודעה סתם כך ומומלץ לבחור תמיד באנשים המומחים בתחום זה. חשוב להבין כי המתקשרים למקום נתקלים דבר ראשון בהודעה של המרכזייה ואם זו נעשית בצורה לא מקצועית ולא על ידי קריינים הרושם הראשוני נפגע והמתקשרים עלולים להישאר עם רושם שלילי על המקום.
  • תא קולי וצלצול – בעלי עסקים קטנים יכולים לנצל את המכשיר הסלולרי שלהם כדי לפרסם את עצמם גם כאשר מתקשרים אליהם מתעניינים ולקוחות. במקום לתת למתקשרים לשמוע צליל חיוג רגיל אפשר לבחור בקריינות מקצועית שמספרת על העסק וכך ליצור פרסום פשוט ונעים. כמובן, גם הודעת התא הקולי יכולה להיות מקצועית ומורכבת מפרסומת.

הגדרת מטרת הקריינות

לאחר שהבנתם כי גם אתם מחפשים אחר קריינים אתם צריכים לחשוב מה המטרה שלכם. המטרה תקבע אלו קריינים מתאימים לכם ובעיקר תעזור לכם להגדיר מה אתם מחפשים. אם אתם לא יודעים להגדיר את המטרה או לא יודעים למה חשוב להתייחס בחיפוש אחר קריינים דעו כי החברה המתמחה בתחום יכולה לתת לכם מענה כולל לא רק של חיפוש אחר קריין אלא גם הבנה איזה קריין בדיוק יתאים לכם ומציאת האחד הנכון ביותר.

קריינים מקצועיים

קריינים מקצועיים הם אלו שיכולים להעביר את המסרים הרצויים עבור המאזין באמצעות המילים.

  • עברית תקנית – עבור קריינים מקצועיים, הגיית השפה העברית, או כל שפה אחרת בצורה נכונה היא הכרחית על מנת שהטקסט יועבר בצורה ברורה ומובנת. קריינות בעלת שגיאות בשפה עלולה להעביר למאזין מסר של חוסר רצינות ומקצועיות.
  • אינטונציה – אינטונציה היא הקצב של הקריינות והיא מסייעת למאזין להבין מאיפה מתחיל כל משפט ואיפה הוא מסתיים. האינטונציה כוללת את היכולת להדגיש את המילים הנכונות, כמו גם לתת את הרווח המתאים בין המילים.
  • דיקציה – קריינים צריכים לבטא כל מילה בצורה נכונה וחדה מתחילתה ועד סופה על מנת להעביר את הטקסט בצורה הברורה ביותר.
  • יכולת משחקית והעברת המסר הנכון – יכולתם של קריינים להעביר את המסר שמעבר לטקסט. לדוגמא, בפרסומת לבנק, הקריין מעביר מסר של אמינות, פרקטיות וביטחון כלכלי, שאותו רוצה לייצג אותו הבנק.
  • וורסטיליות – קריינים אשר מסוגלים להתאים את עצמם לסוג הקריינות, יחד עם גמישות קולית והבעתית המאפשרת להם לקריין כמה שיותר סוגי טקסטים שונים.

יאללה לעבודה,מחפש קריינית?